Gazeta10

Futet në objektin e komunës edhe kryetari i Zubin-Potokut

Pas atij në Zveçan ka arritur të hyjë në objektin e komunës edhe kryetari i komunës së Zubin Potokut, Izmi Zeqiri.

Ky lajm është konfirmuar nga gazetarët e televizionit Kanal10, të cilët po qendrojnë atje.

Sipas tyre nën shoqërimin e forcave policore kryetari Zeqiri ka arritur të hyjë në objektin e komunës.

Njësia Speciale e Kosovës, e ka filluar intervenimin për t’i shpërndarë protestuesit në komunën e Zubin Potokut.

Fillimisht, u has në rezistencë, por policia shumë shpejt ka depërtuar në hyrje të objektit, duke e shpërndarë turmën.

Policia e ka thyer derën e komunës e cila ishte e blinduar nga protestuesit.

Gazeta10 do të vazhdojë t’iu mbajë të informuar.

NË FOKUS

albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
kurti-3
Kurti zgjohet me reagim për veriun - U dërgon mesazhe ndërkombëtarëve dhe serbëve në veri
kerstiq veriu
Gazetari serb nga veriu: Rezistenca e serbëve vdiq sot, mjaftuan disa policë e shok-bomba
346132544_251573380886211_2478339792372512310_n
Pamje dramatike nga rrahja në aeroport (VIDEO)
IMG_6871-1024x700-1
Gruaja kosovare që u vra nga burri në Zvicër, la pas vetes 4 fëmijë
kerstiq veriu
Lëndohet gazetari serb, Branislav Kërstiq, goditet me mjete të forta në Zveçan
p06-191004-314
“Katër fëmijë i kam lënë pa bukë”: Këshilltari i shkarkuar i Konjufcës ankohet për kredin 76 mijë euro
maxresdefault (1)
"Më mirë lexo çfarë thotë pjesa tjetër e botës" - Vazhdon përplasja e ashpër e Von Cramonit me Bashën