Gazeta10

Gabri Veiga i qartë për të ardhmen e tij

Mesfushori i ri spanjoll, Gabri Veiga këtë sezon po shkëlqen me fanelën e Celta Vigos.

Gabri Veiga është bërë një nga sensacionet e këtij sezoni në La Liga, duke treguar paraqitje të mira me ekipin e tij, Celta Vigo.

20-vjeçari këtë sezon ka 28 paraqitje, në të cilat ka shënuar 8 gola e ka dhuruar 3 asiste, me ç’rast ka tërhequr interesim nga skuadrat e mëdha si Arsenal, Real Madrid e Manchester United.

Nuk ka asgjë konkrete në këto momente rreth të ardhmes së 20-vjeçarit. Real Madrid e Manchester United ishin të parët që u interesuan për situatën e mesfushorit spanjoll, mirëpo ky i fundit ka shprehur qartë qëndrimin e tij.

Siç raportohet nga mediat spanjolle, Gabri Veiga ëndërron të luajë për Arsenalin në një kohë të shkurtër.

Mikel Arteta e dëshiron mesfushorin spanjoll në ekip dhe ëndërra e tij për Arsenalin mund të luajë rol kyç që ky i fundit t’i bashkohet “Topçinjëve”.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë