Gazeta10

Galtier konfirmon kalimin e Renato Sanches te PSG

Trajneri i Paris Saint-Germain, Christophe Galtier ka konfirmuar transferimin e mesfushorit Renato Sanches nga Lille.

Sanches ishte njëri nga objektivat kryesor të verës për Milanin, por kampioni francez ishte më i shpejt dhe më konkret për të mbyllur marrëveshjen.

Pas shumë javëve diskutime, si duket ka ardhur edhe marrëveshja mes dy klubeve franceze për transferimin e Sanchesit.

Është vet trajneri Galtier, i cili ka konfirmuar një gjë të tillë.

“Ne donim të nënshkruanim me një lojtar të mirë si Renato Sanches, i cili është një talent i madh që e njeh mirë Ligue 1”, ka thënë trajneri i PSG-së.

Renato thuhet se do të nënshkruajë kontratën sot, pasi testet mjekësore kanë përfunduar me sukses gjatë ditës së mërkurë.

NË FOKUS

vrasja-ne-malisheve-2-e1695197794625-673x480-1
Vrasja në Malishevë, trupi i pajetë ende në rrugë (FOTO)
Tenistja
Dëshmia tronditëse e tenistes franceze: Trajneri më përdhunonte tre herë në ditë
Screenshot 2023-09-20 113457
Vrasja në Malishevë - Viktima dhe dorasi ishin kolegë pune, la pas dy djem (Foto)
378300025_199794649674793_8964987076832914870_n
Pamje shokuese, familjari poston fotot e nipit të mitur që u rrah nga mësueset e një kopshti (Foto)
IMG_4246
E dhimbshme: Dy 18 vjeçarë shqiptarë vdesin në një aksident në Zvicër
Screenshot 2023-09-20 091948
Ekskluzive: Ky është personi që u vra në Malishevë (FOTO)
377107663_1262657837695256_5506678351404178209_n
Video virale e hajdutit kur “shtypet” nga traktori pasi tentoi ta vidhte
Familja-Shala-Elshani
Shkelja e dy këmbësorëve në Pejë : Familja Shala shtrijnë dorën e pajtimit ndaj Elshanit (VIDEO)