Gazeta10

Gashi: Bedri Hamza është zgjedhje e Thaçit, Veselit e Lushtakut

Partia demokratike e Kosovës sot ka kandiduar për kryeministër Bedri Hamzën.

Ky lajm nuk ka kaluar pa reagime pro dhe koftra këtij kandidimi.

Komentatori politik Blerim Gashi në emisionin “Politiko” me Kushtrim Sadikun në Kanal10, kandidimin e hamës nga PDK-ja e ka krahasuar me atë të Avdullah Hotit që e kishte bërë LDK-ja.

“Kompromis alla Avdullah Hoti”, ka thënë Gashi duke shtuar se, shefi i ‘kukullave’ është krejt dikush tjetër. Sipas tij, Hamza për asgjë vet nuk do të mund të vendos, por sipas tij prapa tij qëndrojnë të ‘fortit’ e PDK-së.

Sipas tij, Bedri Hamza është zgjedhje e Thaçit, Veselit e Lushtakut /GAZETA10/

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët