Gazeta10

Gashi optimist për rifillimin e takimit Kurti – Vuçiq

Analisti Blerim Gashi direkt nga Ohri ka thënë se duhet të jemi optimist sa i përket rifillimit të takimit për marrëveshjen Kosovë-Serbi.

“Rikthimë të tillë nuk do të kishte po mos të kishte diçka konkrete veq më të akorduar, mos ta lëmë në hipotetikë apo në spekulim që mund të jetë arritur diçka por optimizmi nuk besoj që duhet të na lëshojë”, tha ai.

Sipas tij po të mos kishte dakordancë në mes të palëve nuk do të rifillonte takimi i Kurtit dhe Vuçiq.

“Sigurisht po mos të kishte hapsirë për dakordancë nuk do të mbahej, duhet të presim dhe nuk besoj që do shkojë gjatë që të informojmë edhe publikun për atë çka mund të ndodh te villa presidenciale”, tha Gashi./Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë