Gazeta10

Gazetari serb ngre alarmin: Britma të vdekjes në Mitrovicë, qentë endacak po helmohen masovikisht

Mëngjesi i sotëm në Mitrovicën e Veriut nisi me grafite kërcënuese e helmim të qenve endacak.

Në lidhje me këtë ka shkruar edhe gazetari serb, Branisllav Kërstiq , i cili jeton në veri të Mitrovicës.

Ai ka thënë se këto janë britma të vdekjes në Mitrovicë dhe se po ndodh një helmimi masiv i qenve.

“Qentë ulërisin me shkumë në gojë, njerëzit bërtasin. Për ata që e paguajnë dhe e bëjnë këtë, dhe për ata që e tolerojnë këtë, unë uroj vetëm një gjë, që të gjithë bërtisni nga dhimbja!”, ka shkruar Kërstiq.

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat