Gazeta10

“Gebels i Millosheviqit”- Gashi: Vuçiqi me mendësi të Millosheviqit

Në emisionin “Politiko” që transmetohet në Kanal 10, po debatohet lidhur me alarmet politike dhe kërcënimet që po i bënë Serbia me bazat ushtarake në afërsi të Kosovës.

Komentatori politik, Blerim Gashi ka thënë se blerja e armatimit nga Serbia nga vendet e Lindjes vërteton mendësinë e Millosheviqit nga ana e Vuçiqit.

“Serbia është këtu dhe jo vetëm tani me mendësinë e Millosheviqit, me Vuçiqin i cili i ka bartë birra Sheshlit dhe tash e ka marrë edhe në koalicion edhe ka qenë Gebels i Milosheviqit në pjesën e informacionit”, ka thënë Gashi.

Sipas tij, alarmi i Kosovës për armatimin që po e blenë Serbia është pjesë e organizimit të mbrojtjes.

“Blerja e armatimit të Serbisë nga Kina e Rusia është e vërtetuar, prandaj nuk është që po bëhet panik pa arsye… Kjo është formë e oranzimit të mbrojtes nga një sulm potencial”, ka thënë Gashi. /GAZETA10/

NË FOKUS

gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
naim murseli
“Dy ditë besë” - Familja Ademaj i jep besë familjes Murseli
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
407385529_222349917549408_8629165754259080005_n
Naim Murseli dhe Liridona që u vra pardje, kishin aplikuar për divorc në vitin 2019, por çështja s’kishte marrë epilog
Screenshot 2023-11-30 205524
Visar Duriqi: Grupi që kreu grabitjen në Suharekë është një grup i organizuar kriminal
liridonaa
Familja e Naim Murselit anulon të pamën për Liridona Murselin