Gazeta10

Gërvalla për Bakoyannis: Biseda ka qenë e rreptë me të, por është mbrojtësja më e fuqishme!

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës, Donika Gërvalla Schwarz ka treguar për rolin e zonjës Bakoyannis në hartimin e raportit dhe gjithë procesin me Kosovën.

Ajo ka thënë se biseda me të ka qenë e rreptë por që ajo është mbrojtësja më e fuqishme e Kosovës në Këshillin e Evropës, raporton Gazeta10.

“Zonja Bakoyannis para se të ishte raportuese për antarësimin e Kosovës në KiE ka qenë raportuese për Kosovën në Këshillin e Evropës, dhe ka pasur njohuri shumë të thella rreth vendit tonë, zonja Bakoyannis si një ish minstre e jashtme nuk ka qenë e lehtë biseda me të shpesh ka qenë e rreptë edhe nga ana jonë por edhe nga ana e saj sepse argumentet tona ka qenë bindëse, mirëpo në fund zonja Bakoyannis pasi ka konstatuar që të dorëzojë raportin për shkak se janë përmbushur të gjitha kriteret, ajo është mbrojtësja më e fuqishme e raportit të saj dhe e konstatimit që Kosova ka plotësuar kriteret”, tha ajo për Kanal10./Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonii
Mediat serbe nxjerrin një video, pretendojnë se Faton Hajrizi vodhi një biçikletë në Lloznicë para se të vritej