Gazeta10

Gjonbalaj: Takimi i sotëm në Bruksel ka dështuar, fajtorë të dyja palët

Në emisionin “Politiko” me Kushtrim Sadiku, në Kanal10, vetarani i gazetarisë dhe zyrtari i NATO-s, Afrim Gjonbalaj, foli rreth takimeve që sot u zhvilluan në Bruksel, ku Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për politikë të jashtme, Josep Borrell ka takuar ndaras Kurtin dhe Vuçiq.

Gjonbalaj tha se nuk ka pasur takim mes Kurtit dhe Vuçiq por është insistuar në tri pikat si tërheqja e policisë speciale të kosovës nga veriu, e dyta caktimi i datave për zgjedhje në veri dhe tre, kërkohet nga Beogradi që të sigurojë pjesëmarrjen e serbëve të veriut në zgjedhje.

“Takimi ka dështuar, nuk ka ndonjë rezultat nga takimet. “Sakicat” po thyen  te këto tri pika”, tha ai.

Sipas tij edhe për disa muaj nuk do të kemi zgjidhje për veriun.

“Borrel dhe BE-ja janë në çorrsokak, i  ka dhënë shumë hapësirë Serbisë nga takimi i Ohrit duke besuar se ajo do të zbatojë marrëveshjen”, tha tutje Gjonbalaj. /Gazeta10/

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonii
Mediat serbe nxjerrin një video, pretendojnë se Faton Hajrizi vodhi një biçikletë në Lloznicë para se të vritej