Gazeta10

Golden Eagle ofron qëndrim 10 ditor për 150 Policë të Kosovës në Banjën e Kllokotit

Fondacioni Golden Eagle do t’i mbulojë shpenzimet për 150 pjesëtarë të Policisë së Kosovës, të cilët për dhjetë ditë, do të qëndrojnë në Qendrën Rehabilituese Banja e Kllokotit.

Vlera e donacionit, të cilin Golden Eagle ka vendosur të jap për Policinë e Kosovës, është 28 mijë e 500 euro.

Donacioni në fjalë është bërë me kërkesë të Sindikatës së Policisë së Kosovës, pasi që zyra Ligjore e Drejtorisë së Policisë, nuk e ka aprovuar kërkesën e Fondacionit Golden Eagle, për sigurim shëndetësor për mbi 100 punonjës të Policisë së Kosovës.

 ” Fondacioni Golden Eagle do t’i mbulojë shpenzimet për qëndrim 10 ditorë në qendrën rehabilituese Banja e Kllokotit për 150 pjesëtarë të Policisë së Kosovës. Ky donacion bëhet me kërkesë të sindikatës së policisë së Kosovës, pasi nga ana e zyrës ligjore të Drejtorisë së PK nuk u aprovua kërkesa jonë për sigurim shëndetësorë të mbi 100 punonjësve policorë. Vlera e këtij donacioni është 28500 euro “, ka thënë Shaqir Palushi, themelues i Fondacionit Golden Eagle./Gazeta10

NË FOKUS

ssssssssssss
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike nga Kosova
Capture-83
Nënë e bijë në Fushë-Kosovë dyshohet se u plagosën për çështje pronësore
kurti-albin-1-1500x1000
6 kushtet e Albin Kurtit për pranimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe
csfsdcfs
Prishtina Mall, investimi më i madh privat nga paslufta në Kosovë
ddddddddddddddddddddddaaaaaaaa
Lushtaku i PDK-së: Unë e mbështes qëndrimin e Kurtit, Kosovës nuk i duhet Asociacioni
w_57794423-920x560-1
Kryeministri kroat i reagon presidentit Milanoviq: Kosova është shtet i pavarur, s’e ka aneksuar askush
327879897_515184650744611_8125306403054678261_n
Ahmeti: Albin Kurti nuk e pranon “Zajednicën”, pikë
324383982_1231481120778257_7716010291127426959_n
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike dhe ekonomike nga Kosova