Gazeta10

Grenell: Kurti është problemi, kthejeni Thaçin

Ish-emisari special amerikan për dialogun, Richard Grenell, ka reaguar lidhur me zhvillimet e fundit në Kosovë.

Grenell ka thënë se Kurti edhe shqiptarët e dinë se Albin Kurti është problemi, teksa e ka konsideruar Kurtin si një fatkeqësi tjetër për Sekretarin e ShBA-së, Anthony Blinken.

Kthejeni Thaçin, ka shkruar në fund Grenell në llogarinë e tij në Twitter. / Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit