Gazeta10

Grenell: Me Thaçin e Trumpin në detyrë, Kosova do të kishte liri të lëvizjes 

Ish emisari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, pas takimeve të sotme në Bruksel, ka kritikuar sërish Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. 

Grenell ka thënë se qytetarët e Kosovës meritojnë një lider që punon me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimin Europian, për zhvillim dhe normalizim ekonomik, transmeton Gazeta10. 

Ai në një postim në rrjetin social Tëitter, ka shkruar se Kosova do të duhej të kishte të drejtë lëvizjeve deri më tani. 

Grenell foli edhe për mosliberalizimin e vizave për qytetarët kosovarë, duke thënë se liberalizimi do bëhej nëse ish-presidenti amerikan, Donald Trump dhe ish-presidenti Hashim Thaçi do ishin ende në pushtet. 

Kosova do duhej të kishte të drejtë lëvizje pa viza deri më tani – dhe do ta kishin nëse Thaçi dhe Trump do të ishin ende në detyrë. Ndaloni debatin dhe punoni drejt marrëveshjeve!”, ka shkruar ndër të tjera ai./Gazeta10 

NË FOKUS

Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
Shala- Kerstiqi
Përplasen Kërstiqi dhe Shala- “Kurrë mos e harro që jam serb e që e pranoj realitetin e Kosovës”
336524107_3440503419558543_7262121772771312521_n
Reagon Halil Kastrati: Djali im është mirë e shëndoshë
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë
335745736_770412834416604_1430752914861605177_n
Dialogu apo Big Brother, qytetarët befasojnë në sondazhin e Emisionit të Mëngjesit (VIDEO)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
336267086_595735819249913_2802709335561007739_n
Emocionuese, shqiptari nga Kosova - pilot i Forcave Ajrore Amerikane (Video)