Gazeta10

Guardiola: Silva-Barcelona? Asnjë telefonatë, Cancelo të qëndrojë te katalanasit

Trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola ka dhënë së fundmi një prononcim për mediet ku ka folur ndër të tjera edhe për të ardhmen e Bernardo Silva-s.

Tekniku spanjoll deklaroi se nuk kanë pasur asnjë kontakt nga Barcelona, teksa shtoi se shpreson që portugezi të vazhdojë rrugëtimin me City-n.

“Nuk kemi marrë asnjë telefonatë nga Barça apo klube të tjera. Ai është një lojtar i mrekullueshëm, shpresoj të qëndrojë me ne te Manchester City”-theksoi Guardiola.

Teksa më tej, i pyetur për të ardhmen e Joao Cancelo-s ai deklaroi se nëse City-Barça arrijnë një marrëveshje ai mund të vazhdojë rrugëtimin te katalanasit, pasi nuk është aspak në planet e trajnerit të “Citizens”.

“Klubet do të ulen të diskutojnë. Ai është një nga lojtarët tanë dhe do të jetë te City deri kur klubet të arrijnë marrëveshjen, sigurisht nëse Cancelo dëshiron të qëndrojë në Barcelonë”-shtoi Pep Guardiola.

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
IMG_6519
Në këtë orë falet nesër Kurban Bajrami
LAJMI-I-FUNDIT
Ky është i riu që e rrëmbeu 29-vjeçarin dhe kërkoi 30 mijë euro për lirimin e tij
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë