Gazeta10

Habit avokati, Skender Musa: Faton Hajrizi nuk është aspak rast i rëndë

Tri arratisje të njëpasnjëshme ndodhën vetëm brenda një periudhe dy mujorshe në Kosovë.

Avokati kosovar Skender Musa në emisionin “Politiko” me Kushtrim Sadikun në Kanal10, ka thënë se rasti i arratisjes së Faton Hajrizi nga burgu i Smrekonicës nuk është aspak rast i rëndë.

“Faton Hajrizi nuk është rast i rëndë fare, me vet faktin që ka kaluar në burgun e Smrekonicës… e e ka kriju një lloj stili të arratisjeve. Më tepër iu ngjanë personazheve nga filmat kriminalistik, se sa ndonjë vepër penale që e ka kry”.

Sipas tij, raste më të rënda janë dy arratisjet tjera.

“Rasti më i rëndë padyshim është rasti i Enver Sekiraqës, pastaj vjen i Roshiqit”, është shprehur Musa.

Sipas tij, këto raste vënë në pah lëshimin e

Sipas tij, këto raste vënë në pah lëshimet nga institucionet e Kosovës.

Ndryshe, i pari që i priu “kësaj valle” të arratisjeve ishte pikërisht Enver Sekiraqa, emër ky i njohur ndër vite për organet e hetuesisë dhe të drejtësisë në Kosovë.

Një ikje “spektakolare” të organizuar mirë e mirë e bëri më 6 korrik i burgosuri tjetër, Faton Hajrizi.

Vazhdës së arratisjeve në Kosovë së fundi iu bashkua edhe një serb.

Marko Roshiq është njëri nga katër të dënuarit për vrasjen e politikanit të njohur serb të veriut, Oliver Ivanoviq. /GAZETA10/

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë