Gazeta10

Hajrizi nga UBT: Diplomat e UBT-së njihet në vende tjera dhe ka punësim të garantuar

Pronari i UBT-së, Edmond Hajrizi, ka folur rreth sukseseve ndër vite të këtij Universiteti.

Sipas tij, ky Universitet po rangohet lartë në mesin e universiteteve kualitative në botë, raporton gazeta10.

Sipas tij, diplomat e lëshuara nga UBT njihen edhe nga vendet tjetra dhe studentët e kanë të garantuar punësimin.

Në emisionin ‘Raporti’ në Kanal10, Hajrizi ka këshilluar të rinjtë që të zgjedhin për ta studiuar vetëm profesionin që e duan.

“Të rinjtë të vendosin për atë profesion qe e dojnë dhe mos të mendojnë për punën dhe rrogën sepsa ato do t’i kenë. Jemi në një fazë kur numri i popullatës në botë po zvogëlohet dhe kërkesa për njerëz dhe kompetenca po rritet, kështu që është një momentum i mirë edhe nëse dëshiron të studiosh histori, edhe nëse dëshiron të studiosh gjuhë ka struktura dhe nevoja”, ka thënë Hajrizi. /Gazeta10/

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë