Gazeta10

Haradinaj kujton Hasan Prishtinën në 89 vjetorin e vrasjes së tij 

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kujtuar ish-kryeministrin shqiptar në 89 vjetorin e vrasjes së tij. 

Haradinaj ka thënë se figura e vizionarit Prishtina vazhdon të mbetet edhe sot frymëzim, transmeton Gazeta10. 

“Ai nuk ishte vetëm jurist e politikan, por organizator i kryengritjeve të pareshtura kundër zgjedhës së huaj, që i dha kahje historisë së përpjekjeve tona për liri.  

Duke nderuar veprën e tij madhështore, nderojmë vizionin e tij për shtetin e pavarur dhe të fortë, për shqiptarët e lirë e me dinjitet në trojet e tyre.”, ka thënë ndër të tjera Haradinaj./Gazeta10

NË FOKUS

vrasja-ne-malisheve-2-e1695197794625-673x480-1
Vrasja në Malishevë, trupi i pajetë ende në rrugë (FOTO)
Tenistja
Dëshmia tronditëse e tenistes franceze: Trajneri më përdhunonte tre herë në ditë
Screenshot 2023-09-20 113457
Vrasja në Malishevë - Viktima dhe dorasi ishin kolegë pune, la pas dy djem (Foto)
378300025_199794649674793_8964987076832914870_n
Pamje shokuese, familjari poston fotot e nipit të mitur që u rrah nga mësueset e një kopshti (Foto)
IMG_4246
E dhimbshme: Dy 18 vjeçarë shqiptarë vdesin në një aksident në Zvicër
Screenshot 2023-09-20 091948
Ekskluzive: Ky është personi që u vra në Malishevë (FOTO)
377107663_1262657837695256_5506678351404178209_n
Video virale e hajdutit kur “shtypet” nga traktori pasi tentoi ta vidhte
Familja-Shala-Elshani
Shkelja e dy këmbësorëve në Pejë : Familja Shala shtrijnë dorën e pajtimit ndaj Elshanit (VIDEO)