Gazeta10

Haradinaj kujton luftëtarët britanikë që shërbyen gjatë luftës në Kosovë

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka kujtuar luftëtarët britanikë që shërbyen dhe humbën jetën gjatë shërbimit me Forcat e NATO-S në Kosovë (KFOR), raporton Gazeta10.

Në ceremoninë e Ditës së Përkujtimit të Mbretërisë së Bashkuar, ish-kryeministri ka vendosur lule në Memorialin e Dëshmorëve të Mbretërisë së Bashkuar.

“Në nderim të heroizmit dhe sakrificës së luftëtarëve britanik, sot në sheshin “Edith Durham” në kryeqytet, vendosëm lule në Memorialin e Dëshmorëve të Mbretërisë së Bashkuar”, ka shkruar ai në llogarinë e tij në Facebook.

Gjithashtu ai shkruan, “me këtë rast u bashkuam me aleatët tonë strategjik, në shënimin e Aktit të Përkujtimit, ditë kur Britania e Madhe dhe Commonëealth-i, kujtojnë të rënët që nga Lufta e Parë Botërore”. /Gazeta10.

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat