Gazeta10

Heqja e sistemit VAR? Nuk ka më dyshime, ekipet angleze marrin vendimin përfundimtar

Nuk ka më dyshime, ekipet e Premier League-s angleze kanë votuar që ta mbajnë sistemin VAR. Vendimi është marrë dhe tashmë gjithçka është zyrtare.

Klubet angleze kanë votuar dhe në fund 19 ishin pro mbajtjes së VAR ndërsa vetëm 1 ekip ishte kundër. Wolverhampton ishte ekipi që votoi për heqjen e VAR, por vota e këtij klubi ishte e pavlefshme përballë 19 kundërshtarëve.

Gjithashtu, është dakordësuar që në VAR të ketë përmirësime. E gjitha kjo është bërë për të mirën e tifozëve dhe lojës, konfirom Premier League.

 

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
LAJMI-I-FUNDIT
Aksident i rëndë, BMW ndahet në gjysmë (Pamje)
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
hjg
“E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi në polici i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare
arbeni
Arben Ahmeti dhe Gani Geci sqarohen pas degradimit në debat- deklaratat e plota të tyre
111
Ish menaxheri pengon rikthimin e Taynës, ia “bllokon” këngën e re në YouTube