Gazeta10

Hidhet shorti për kualifikueset e “EURO 2025”, Shqipëria mëson kundërshtarët e saj

Këtë të enjte është hedhur shorti në selinë e UEFA në Nion të Zvicrës, ku janë përcaktuar 9 grupet përbërëse të kualifikueseve te Kampionatit Evropian “EURO 2025” për grupmoshat U21.

Kombëtarja e Shqipërisë është pozicionuar në grupin E, ku përballë do të ketë Rumaninë, Zvicrën, Finlandën, Malin e Zi dhe Armeninë.

Sipas kalendarit të UEFA-s, ndeshjet e fazës kualifikuese nisin me 20 mars 2023 dhe përmbyllen më 15 tetor te vitit 2024.

Shqipëria U-21, e drejtuar nga trajneri Alban Bushi, do të synojë të kualifikohet për herë të parë në fazën finale të këtij turneu, që do të luhet në vitin 2025 në Sllovaki.

Kualifikimet e fundit për “EURO 2023”, Shqipëria U21 bënte pjesë në grupin G, ku përfundonte e pesta ne grup me 10 pikë. Pjesë e atij grupi ishte edhe Kosova U21, të cilët mbyllën atë kampanjë kualifikuese një pozitë më lartë me 12 pikë.

NË FOKUS

IMG_9162
Ky është 61-vjeçari që u gjet i vdekur në një motel në Ferizaj (Foto)
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
IMG_9159
Gjendet në Hamburg nga policia gjermane vajza e mërgimtarit kosovar
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
Screenshot 2024-02-15 231958
Të shtënat tek ‘Bregu i Diellit’- Zbulohen se kush janë dy personat që u plagosën dhe të dyshuarit e arrestuar për këtë plagosje
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?