Gazeta10

“I duhet për fushatë” – Shala: Kurti kurrë s’ka me e zbardhë rastin e Astrit Deharit

“Djegia në Institutin e Mjekësisë Ligjore ka ndodhur një ditë pas ftesës që i është bërë dje ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu, nga Prokuroria dhe ne mendojmë që ka lidhje mes tyre”, tha Asdren Shala nga PSD-ja gjatë debatit në “Politiko”.

Sipas tij qeveria Kurti nuk donë dhe nuk do vë kurrë drejtësi për Deharin.

“Djegia e një pjesë të IML-së, është mbase tendencë edhe me e djegë krejtë”, tha Shala.

Ai tutje tha që këta (VV-ja) e kanë në menaxhim shtetin dhe kjo mënyrë qysh e përdorin rastin e Astrit Deharit është e gërrditshme.

“Këta kurrë nuk kanë me vu drejtësi sepse nuk kanë çka me përdorë në fushatë”, tha në fund Shala. /Gazeta10/

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
Screenshot 2023-11-30 205524
Visar Duriqi: Grupi që kreu grabitjen në Suharekë është një grup i organizuar kriminal
saraa
Pas ndarjes nga Ledri, Sara “lazdrohet” duke u shfaqur në Instagram komplet e zhveshur
f12ab16a-8644-4120-a6d5-8e029a3a40e1
Skandal në Big Brother:Buci ia prek të pasmet Santianës
Sadiku
Sadiku: I vrari kishte qëndruar në shtëpi bashkë me fëmijët në Arbëri para neutralizimit