Gazeta10

Irani mohon përfshirjen në sulmin ndaj Rushdie

Irani ka mohuar kategorikisht se qëndron pas sulmit ndaj novelistit Salman Rushdie, kështu duke fajsuar vetë shkrimtarin dhe mbështetësit e tij. 

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme në Teheran, Nasser Kanaani, ka thënë se askush nuk ka të drejtë të akuzojë Republikën Islamike të Iranit për sulmin ndaj Rushdie, transmeton Gazeta10. 

”Në këtë sulm ne konsiderojmë se askush tjetër, përveç Salman Rushdie dhe mbështetësve të tij, është fajtor apo meriton të dënohet…Irani nuk ka asnjë informacion për agresorin e Rushdies përveç atyre që janë publikuar në media”, citohet të ketë thënë Kanaani. 

Salman Rushdie aktualisht gjendet i shtrirë në një spital të New York, ku po trajtohet në plagët e shumta që i mori nga sulmi me thikë./Gazeta10 

NË FOKUS

Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
Shala- Kerstiqi
Përplasen Kërstiqi dhe Shala- “Kurrë mos e harro që jam serb e që e pranoj realitetin e Kosovës”
336524107_3440503419558543_7262121772771312521_n
Reagon Halil Kastrati: Djali im është mirë e shëndoshë
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
335745736_770412834416604_1430752914861605177_n
Dialogu apo Big Brother, qytetarët befasojnë në sondazhin e Emisionit të Mëngjesit (VIDEO)
336267086_595735819249913_2802709335561007739_n
Emocionuese, shqiptari nga Kosova - pilot i Forcave Ajrore Amerikane (Video)