Gazeta10

Ish-presidentja Jahjaga, e kualifikon Kosovën në Kampionat Evropian vitin tjetër

Ish-presidentja e vendit, Atifete Jahjaga, ka marrë pjesë në ceremoninë hapëse të Kampionatit Botëror në Katar.

Jahjaga, pjesëmarrjen në Doha e bëri me ftesë të autoriteteve të Katarit, teksa e ka bërë një huqje duke thënë se Kosova do të jetë në Kampionatin Evropian, bile vitin tjetër, ndonëse vitin e ardhshëm s’do të ketë një event të tillë.

“Ky event ka mbledhur në Katar elitën e futbollit botëror, mirëpo për fat të keq Ekipi i Kosovës nuk do jetë në garë. Pavarësisht kësaj, djemtë tanë na kanë bërë krenarë me punën e tyre të palodhshme që vitin tjetër e dërgojnë Kosovën në kampionat evropian. Kombëtarja jonë, krenaria jonë”, ka shkruar Jahjaga.

Katari është bërë shteti i parë në histori duke u bërë shteti i parë nikoqiri i Botërorit në Lindjen e Mesme.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?