Gazeta10

“Janë shkatërru 2.5 milion kg mish” – Peci flet për falsifikim të mishit

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci la folur për skandalin me mish të Brazilit.

Në emisionin ‘Politiko’ në Kanal10, Peci ka thënë se janë shkatërruar 2.5 milionë kilogramë mish.

Ai ka thënë se për një periudhë një ditore të angazhimit institucional janë marrë këto masa.

“Janë shkatërru 2.5 milion kg mish”, ka thënë Peci, raporton gazeta10.

Ai ka paralajmëruar masa të ashpra ndaj atyre qe janë të përfshirë në këtë skandal. /Gazeta10/

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët