Gazeta10

Ka nisur takimi Kurti-Vuçiq, palët shmangin kamerat

Sapo kanë arritur delegacionet e Kosovës dhe Serbisë e ku ka filluar takimi i ndërmjetësuar nga përfaqësuesit më të lartë të Bashkimit Europian, Josep Borell dhe Miroslav Lajçcak, raporton Gazeta10.

“Palët kanë gjetur një rrugë alternative për t’i shmangur kamerat”, ka thënë Rexha.

Pritet të diskutohet Asociacioni si dhe gjetja e një zgjidhjeje për uljen e tensioneve.

Ekipi i Kanal10 është duke raportuar live nga Brukseli.

Kujtojmë se ky takim po mbahet në Bruksel pas një periudhe të tensioneve dhe destabilitetit në veriun e Kosovës ku grupet serbe në veri kishin bllokuar rrugët si shenjë kundërshtimi ndaj paralajmërimit për vendosjen e masave të reciprocitetit në dokumente të kalimit dhe në targa. / Gazeta10.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë