Gazeta10

Kastrati drejtuar deputetit të VV-së: “Mos ulërij”

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Ardian Kastrati, i është drejtuar me fjalët “mos ulërij” dikujt prej deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje.

 Kjo ndodhi gjatë kohës kur Kastrati po e mbante fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit, teksa dëgjohej një shkëmbim fjalësh me dikë nga pjesa ku janë të vendosur deputetët e partisë qeverisëse.

 Ai po fliste se si komuna e Skenderajt ka dalë më transparentja sipas indeksit të Institutit Demokratik të Kosovës. “Komunat tona në atë indeks janë në dhjetëshen e parë – 90 për qind. Kurse, ato dyja që ju i qeverisni janë poshtë dhjetëshes së parë”.

“Ky është demanti më i drejtpërdrejtë për këtë politikanin më intrigues dhe më përçarës që ka parë historia bashkëkohore dhe politike e Kosovës (bën me dorë kah ulësja ku kulet kryeministri), i cili krejt ata politikanë që kanë ardhur nga ajo pjesë e Drenicës, respektivisht nga Skenderaj, i ka përmbledh me nje fjalinë hajna, hajna, hajna”.

“Mos ulërij, ti”, thotë Kastrati teksa vijnë zëra nga pjesa ku janë të ulur deputetët e VV-së. “Sepse PDK-ja s’e ka bërë këtë indeks, po e ka ba Instituti Demokratik i Kosovës”.

NË FOKUS

IMG_1587
Kurti dhe Sveçla non grata – Sanksionet amerikane, Euronews Albania siguron dokumentin e SHBA-ve
Aksident
Pamje nga momenti i aksidentit të rëndë ku humbi jetën i riu në Skenderaj (VIDEO)
96121685371735-1
Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme në veri
albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
351010595_641934294108306_3806447069936236755_n
LAJMI I FUNDIT: Shpërthim i fuqishëm në veri të Mitrovicës
behtiri e matoshi
‘’Mshele atë qene*’’- Eskalon debati mes Bahtirit e Matoshit: Çfarë gjaku ki ti, kallxom?
vvvv
"Mua s'më intereson Serbia, jam kosovar sikur ju" - Kërstiq me tone të ashpëra ndaj Mujës
kushtrimi
Sadiku për deklaratat e Escobarit: Nëse Kurti s’vepron, pritet gjithçka - përfshirë edhe rrëzimin e tij