Gazeta10

Kelmendi: Kurti dhe Vuçiqi non-grata nëse nuk përmbushin kërkesat e SHBA-së deri në korrik

Profesori i marrëdhënieve ndërkombëtare, Jeton Kelmendi pret që deri në korrik nëse nuk ka një ulje të tensioneve dhe progres në dialog atëherë Kurti do të shpallet non-grata nga ShBA-të, dhe njejtë do të veprohet edhe me Vuçiqin.

“Jo rastësisht janë përgatitur lajmet për Vuçiqin dhe lidhjet e tij me krimin sepse amerikanët i paraprijnë gjërave”, tha Kelmendi në emisionin “Info10”, në Kanal10.

Ai tutje tha se këto ditë do të fillojë tërheqja e forcave policore dhe kryetarët e komunave nga objektet komunale dhe në shtator do të këtë zgjedhje në komunat veriore.

Kelmendi tha se mund të këtë edhe zgjedhje të përgjithshme sepse Kurti e do këtë pasiqë qëndron mirë në sondazhe. /Gazeta10/

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonii
Mediat serbe nxjerrin një video, pretendojnë se Faton Hajrizi vodhi një biçikletë në Lloznicë para se të vritej