Gazeta10

Kërkon të rinovojë rezidencën gati 7 milionëshe, Dua Lipa përballet me probleme në Londër

Dua Lipa po përpiqet që të rinovojë shtëpinë e saj por ka hasur në probleme. Këngëtarja shqiptare me famë botërore ka marrë një “shuplakë” nga vendasit, të cilët ngritën shqetësime për disa nga ndryshimet e propozuara për ndërtesën e saj 6.75 milionë paundëshe në Londër.

Si rezultat, Dua është detyruar të paguajë një shumë të majme në një përpjekje për të bindur këshillin që t’i japë lejen për të bërë ndryshimet. Ajo ka për qëllim që të ndërtojë një bodrum të madh me një pishinë dhe një studio regjistrimi. Thuhet se ajo ka bërë kërkesë që në gusht të vitit të kaluar.

“Dua thjesht dëshiron të fillojë rinovimin sepse është shtëpia e saj e ëndrrave. Ashtu si studion dhe pishinën, ajo planifikon të vendosë një palestër në bodrum. Do të jetë e pabesueshme kur të përfundojë”.

NË FOKUS

Screen Shot 2023-09-24 at 11.03
Ekskluzive: 30 sulmues të armatosur ndodhen në afërsi të Manastrit të Banjskës, janë të rrethuar nga Policia
384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Screenshot 2023-09-24 132428
“Mos të na i përdorë uniformat tona në veri” - Familja e policit të vrarë thirrje Kurtit
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
383072193_259112830440585_2639986133695545815_n
“Të tmerruar e të vjedhur” – Pelegrinët rrëfejnë sjelljen e terroristëve serbë në Manastir
Nexhi Ahmeti
Sulmoi rëndë mediat, Ahmeti i kundërpërgjigjet Nexhmedin Spahiut: Çmenduri, ke humbur arsyen
382420088_173221512426021_4282565184366915677_n-1-1
Pamje+18:Del pamja e njërit prej sulmuesve të vrarë në veri
IMG_2838
Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri