Gazeta10

Kërkon të rinovojë rezidencën gati 7 milionëshe, Dua Lipa përballet me probleme në Londër

Dua Lipa po përpiqet që të rinovojë shtëpinë e saj por ka hasur në probleme. Këngëtarja shqiptare me famë botërore ka marrë një “shuplakë” nga vendasit, të cilët ngritën shqetësime për disa nga ndryshimet e propozuara për ndërtesën e saj 6.75 milionë paundëshe në Londër.

Si rezultat, Dua është detyruar të paguajë një shumë të majme në një përpjekje për të bindur këshillin që t’i japë lejen për të bërë ndryshimet. Ajo ka për qëllim që të ndërtojë një bodrum të madh me një pishinë dhe një studio regjistrimi. Thuhet se ajo ka bërë kërkesë që në gusht të vitit të kaluar.

“Dua thjesht dëshiron të fillojë rinovimin sepse është shtëpia e saj e ëndrrave. Ashtu si studion dhe pishinën, ajo planifikon të vendosë një palestër në bodrum. Do të jetë e pabesueshme kur të përfundojë”.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë