Gazeta10

Klauzolë e çmendur, Barcelona gati rinovimin me Pau Cubarsin

Me vetëm 17 vjeç, Pau Cubarsi ka bërë një ndikim të jashtëzakonshëm te Barcelona dhe klubi po punon për kontratën e re.

Mbrojtësi produkt i akademisë së klubit bëri një debutim të shpejtë në janar duke luajtur deri tani 13 ndeshje për ekipin e parë.

Përtej moshës, ai ka demonstruar një pjekuri të rrallë dhe një vigjilencë në mbrojtje, duke ndihmuar ekipin e Xavit të përmirësojë mbrojtjen dhe të reduktojë mesataren e golave të pësuar.

Ai ka marrë ftesë nga Spanja dhe përzgjedhësi De la Fuente e ka aktivizuar në dy ndeshje miqësore.

Barcelona tani është duke punuar për ta blinduar Cubarsin me një rinovim kontrate, që do ta mbahej atë të lidhur me klubin deri në 2029, dhe për të rritur klauzolën e prishjes deri në një miliard euro.

Mediat spanjolle raportojnë se kontrata aktuale e Cubarsit, e cila skadon në verën e 2026 ka një klauzolë modeste prej 15 milionë eurosh.

Agjentët e mbrojtësit po shqyrtojnë tashmë propozimin e ri nga klubi.

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët