Gazeta10

Komandanti i KFOR-it vizitoi njësitë e tij në kampin ‘Novosellë’ dhe ‘Bondsteel’

Komandanti i KFOR-it gjeneralmajor Angelo Michele Ristuccia ka vizituar njësitë e këtij misioni ushtarak të stacionuara në kampin Novosellë dhe Bondsteel.

Komandanti i KFOR-it gjeneralmajor Angelo Michele Ristuccia ka vizituar njësitë e këtij misioni ushtarak të stacionuara në kampin Novosellë dhe Bondsteel.

Gjenerali Ristuccia u prit nga komandantët e kontingjentit dhe vizitoi kampet, duke marrë pjesë në konferenca që ilustrojnë aktivitetet e vazhdueshme.

Ata diskutuan situatën e përgjithshme në zonë dhe përpjekjet e vazhdueshme të KFOR-it për siguri të qëndrueshme në Kosovë dhe në mbarë rajonin.

KFOR-i është plotësisht i përgatitur dhe i vendosur për të adresuar çdo zhvillim të sigurisë në përputhje me mandatin e tij, për të siguruar një mjedis të sigurt dhe të sigurt dhe lirinë e lëvizjes për të gjithë njerëzit në Kosovë.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua