Gazeta10

“Komandanti Legjendar Adem Jashari është i dërguar i Zotit” – Milaim Zeka: Ai është i shenjtë

Gazetari Milaim Zeka në emisionin “Gallatë” me Arben Ahmetin ka krahasuar Komandantin Legjendar Adem Jasharin me Jezu Krishtin, sipas tij ai është i dërguari i Zotit.

Zeka tha që pas gjithë atyre sakrificave gjatë historisë Zoti na dergoi një njeri të shenjtë, Adem Jashari.

“Ata që i besojnë Jezu Krishtit le të dijnë që Jezu Krishti i dytë është Adem Jashari, ata që i besojnë Muhamedit, njerëz kanë qenë të dytë, edhe Adem Jashari është njeri i shenjtë”, tha  Zeka.

Sipas tij mos me qenë Prekazi nuk ishin qu i madh e i vogël në këmbë.

Zeka lavdëroi tutje ish presidentin Ibrahim Rugova duke thënë se zëri i tij i tha botës që ne jemi zëri pro evropian dhe pro perëndimor. /Gazeta10/

NË FOKUS

384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
382573520_654878606427125_4014125398153449515_n (1)
Përfundon me sukses aksioni i njësive speciale në pronat e Radojçiqit, çka konfiskoi policia? (FOTO)
IMG_4521
Këngëtari shqiptar pozon me Ivica Daçiqin në Aeroportin e Beogradit
LAJMI-I-FUNDIT (1)
Aksion i madh i Policisë në veri – Njësia Speciale futet në villën e Milan Radojiçiq
IMG_4463
Pamje nga sekuestrimi i automjeteve luksoze të Radojiçiqit (VIDEO)
1696157084_turqi
Publikohet momenti kur sulmuesi terrorist del nga vetura dhe shpërthen bombën në Turqi (VIDEO)
Ahmetaj
"Gjallë e kemi UÇK-në e Adem Jasharin - Xhafer Ahmetaj këndon live këngën që u bë virale gjatë sulmit në veri