Gazeta10

Konflikt i armatosur në kufirin serbo-hungarez, një i plagosur

Një operacion i policisë serbe është duke u zhvilluar në afërsi të kufirit me Hungarinë për gjetjen e emigrantëve që kanë marrë pjesë në shkëmbimin e zjarrit.

Ditën e djeshme, 24 nëntor, në orët e mbrëmjes në afërsi të qytetit të Horgos, ka ndodhur një konflikt i armatosur mes dy grupeve të emigrantëve.

Sipas banorëve të zonës gjatë gjithë natës janë dëgjuar të shtëna ndërsa përgjatë rrugës kryesore të Khorgos, që të çon në kufirin me Hungarinë, ka pasur emigrantë të armatosur me kallashnikov.

Mëngjesin e sotëm policia ka arrestuar disa emigrantë, ndërsa një i ri me plumb në gjoks është gjetur në një kamp informal.

Sipas mediave serbe, autoritetet spekulojnë se bëhet fjalë për një konflikt të armatosur mes trafikantëve që veprojnë pranë kufirit me Hungarinë.

Në internet janë postuar video të ndryshme nga qyteti i Chorgos, ku shfaqen emigrantë të armatosur me kallashnikov që enden rrugëve.

NË FOKUS

gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët