Gazeta10

Konvertimi i patentë shoferëve nga ilegalë në “RKS”, vetëm sot u parashtruan mbi 100 kërkesa

Edhe gjatë ditës së sotme ka vijuar procesi për aplikimin për konvertim të patentë shoferëve, nga ata ilegalë serbë, në patentë shoferë të Republikës së Kosovës.

Zëvendësdrejtori i policisë për rajonin  e veriut, Veton Elshani, ka thënë se vetëm gjatë ditës së sotme janë dorëzuar 121 kërkesa të tilla.

Që nga fillimi i këtij afati, më 9 maj, në të gjithë vendin janë parashtruar 2294 kërkesa për konvertim nga ana e qytetarëve serbë.

Tash e dy muaj, më së shumti kërkesa për konvertim ka pasur në Mitrovicë të Veriut – 621.

Më pas në Leposaviq, 598 kërkesa, si dhe në Zveçan – 394 kërkesa.

Numri më i vogël i kërkesave është parashtruar në komunën e Zubin Potokut: 328.

Të gjithë qytetarët serbë të Republikës së Kosovës kanë kohë deri më 9 gusht të konvertojnë patentë shoferët ilegalë, në ata RKS.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur