Gazeta10

Korab Shaqiri bëhet baba për herë të dytë

Këngëtari i njohur shqiptar, Korab Shaqiri, dhe bashkëshortja e tij, Lulkaçela Jashari, janë bërë sërish prindër, raporton Gazeta10.

Lajmin për këtë e ka bërë të ditur babai i Korabit, këngëtari i mirënjohur Ilir Shaqiri, përmes një njoftimi në rrjetin social Facebook.

“Mrekulli! Sot Alteu është bërë me një vëlla! Lulja dhe Korabi u bënë prindër për herë të dytë, duke sjellë në jetë Arb Shaqirin, nipin tim të mirë”, shkroi Ilir Shaqiri në Facebook.

Po ashtu të njëjtin informacion e konfirmoi edhe vet interpretuesi i hitit “Verën e kaluar”, përmes një fotografie të publikuar në rrjetin social Instagram.

“Mirë se erdhe në jetë Arb Shaqiri”, shkroi Korabi në mbishkrimin e fotografisë, ku shfaqej data e lindjes së djalit dhe fjala “Baby” e shkruar.

Këngëtari Shaqiri përndryshe përveçse këngëtar, ushtron profesion edhe si ligjërues muzikë në një bartës privat të arsimit muzikor. /Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë