Gazeta10

Kosova pëson nga Rumania, shuhen gjasat për kualifikim në EURO 2024

Kosova është mposhtu nga Rumania me rezultat 2-0 dhe me këtë humbje “Dardanët” humbasin gjasa për një kualifikim në kampionatin europian “EURO 2024”.

Në ndeshjen e zhvilluar në Bukuresht, loja u ndërpre për më shumë se 30 minuta, për shkak të një banderole nga tifozër rumunë me mbishkrimin “Kosova është Serbi”.

Më pas ndeshja rifilloi dhe në fund të pjesës së parë Kosova mbeti me një lojtar më pak në fushë pasi Vedat Muriqi u përjashtua nga loja me karton të kuq.

Golat për rumunët i shënuan Staciu dhe Mihaila.

Stanciu kishte rast të shënonte edhe nga penaltia, por goditjen e tij e pritet portiere Aro Muric.

Ndeshjen e ardhshme, Kosova e luan më 12 tetor kundër Andorrës.

NË FOKUS

384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
382573520_654878606427125_4014125398153449515_n (1)
Përfundon me sukses aksioni i njësive speciale në pronat e Radojçiqit, çka konfiskoi policia? (FOTO)
IMG_4521
Këngëtari shqiptar pozon me Ivica Daçiqin në Aeroportin e Beogradit
LAJMI-I-FUNDIT (1)
Aksion i madh i Policisë në veri – Njësia Speciale futet në villën e Milan Radojiçiq
IMG_4463
Pamje nga sekuestrimi i automjeteve luksoze të Radojiçiqit (VIDEO)
1696157084_turqi
Publikohet momenti kur sulmuesi terrorist del nga vetura dhe shpërthen bombën në Turqi (VIDEO)
Ahmetaj
"Gjallë e kemi UÇK-në e Adem Jasharin - Xhafer Ahmetaj këndon live këngën që u bë virale gjatë sulmit në veri