Gazeta10

Kosova U19 deklason Gjibraltarin në kualifikimet për Euro 2024

Përfaqësuesja U19 e Kosovës në kategorinë e femrave shënoi një fitore impresive kundër Gjibraltarit me rezultat 5-0, duke vazhduar rrugëtimin e saj të shkëlqyer në kualifikimet për Kampionatin Evropian 2024. Një paraqitje e jashtëzakonshme nga ekipi i ri vendosi theksin e tyre në Grupin B3 dhe tregoi se janë një forcë të vërtetë në rritje në futbollin evropian.

Ky sukses vjen si rezultat i përpjekjeve të vazhdueshme dhe të përkushtuara të lojtareve dhe stafit trajnues. Gol pas golit, Dardanet e reja treguan një kombinim të talentit, pasionit dhe disiplinës që shton besimin për ndeshjet që do të vijnë.

Pas kësaj fitoreje të lavdishme, Kosova U19 është gati të ndeshet me më shumë kundërshtarë në këtë fazë, duke përfshirë ndeshjet kundër Luksemburgut më 5 prill 2024 dhe kundër Izraelit më 8 prill 2024. Këto ndeshje do të jenë vendimtare për të përcaktuar rrugëtimin e Kosovës në këtë turne të rëndësishëm.

Tifozët dhe të gjithë përkrahësit e skuadrës tashmë presin me padurim përballjet e ardhshme dhe mbështesin skuadrën e tyre të re. Fitorja ndaj Gjibraltarit shtoi motivimin dhe dëshirën për të arritur edhe më lart në skenën evropiane.

Përfaqësuesja U19 e Kosovës ka treguar që është e aftë të përfaqësojë vendin e tyre me krenari dhe të luftojë për çdo pikë në rrugën drejt Kampionatit Evropian 2024. Me synimet e qarta dhe një rrugëtim që tregon shumë premtim, të gjithë janë të sigurt që këto talente të reja do të japin më të mirën e tyre në ndeshjet që vijnë për t’u bërë kampionë të rinj të Evropës.

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët