Gazeta10

Kosova udhëton në Rumani me synim të arkëtojë pikët e plota

Kombëtarja e Kosovës në futboll të hënën ka udhëtuar drejt Rumanisë para ndeshjes së dytë të muajit shtator.

“Dardanët” hyjnë në këtë ballafaqim pas barazimit kundër Zvicrës me rezultat 2-2, në ndeshjen e luajtur në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Kosova do të synojë të arrijë fitoren në Bukuresht për të mbajtur gjallë shpresat për një kualifikim në “EURO 2024”.

Një fitore eventuale e Kosovës, do të ishte e para në këto kualifikime.

Ndeshja e parë e zhvilluar mes Kosovës dhe Rumanisë në qershor përfundoi pa gola 0-0.

“Dardanët” aktualisht gjendet në pozitën e parafundit në grupin I të kualifikimeve me katër pikë të grumbulluara pas pesë ndeshjeve, ndërsa Rumania gjendet në pozitën e dytë me nëntë pikë.

Përballja Rumani – Kosovë do të luhet të martën me 12 shtator në “National Arena” të Bukureshtit.

NË FOKUS

384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
382573520_654878606427125_4014125398153449515_n (1)
Përfundon me sukses aksioni i njësive speciale në pronat e Radojçiqit, çka konfiskoi policia? (FOTO)
IMG_4521
Këngëtari shqiptar pozon me Ivica Daçiqin në Aeroportin e Beogradit
LAJMI-I-FUNDIT (1)
Aksion i madh i Policisë në veri – Njësia Speciale futet në villën e Milan Radojiçiq
IMG_4463
Pamje nga sekuestrimi i automjeteve luksoze të Radojiçiqit (VIDEO)
1696157084_turqi
Publikohet momenti kur sulmuesi terrorist del nga vetura dhe shpërthen bombën në Turqi (VIDEO)
Ahmetaj
"Gjallë e kemi UÇK-në e Adem Jasharin - Xhafer Ahmetaj këndon live këngën që u bë virale gjatë sulmit në veri