Gazeta10

Kryeministri i Spanjës fillon vizitën në Shqipëri, pritet me ceremoni zyrtare nga Edi Rama

Kryeministri i Spanjës, Pedro Sabchez, ka mbërritur në Tiranë ku është pritur me ceremoni shtetërore nga Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, njofton Gazeta10.

Sabchez po e fillon këtë vizitë në kuadër të një turni që po e zhvillon në Ballkanin Perëndimor.

Ai më herët ka vizituar, Serbinë, Bosnje e Hercegovinën, Malin e Zi si dhe Maqedoninë e Veriut.

Nga të gjitha shtetet e Ballkanit Perëndimor, Sabchez, nuk e ka vizituar vetëm Kosovën.

Në orën 11 pritet që kryeministri spanjoll të zhvillojë një konferencë të përbashkët me kryeministri e Shqipërisë, Edi Rama. / Gazeta10

https://fb.watch/eDe1w8GfV_/

NË FOKUS

Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
Shala- Kerstiqi
Përplasen Kërstiqi dhe Shala- “Kurrë mos e harro që jam serb e që e pranoj realitetin e Kosovës”
336524107_3440503419558543_7262121772771312521_n
Reagon Halil Kastrati: Djali im është mirë e shëndoshë
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
335745736_770412834416604_1430752914861605177_n
Dialogu apo Big Brother, qytetarët befasojnë në sondazhin e Emisionit të Mëngjesit (VIDEO)
336267086_595735819249913_2802709335561007739_n
Emocionuese, shqiptari nga Kosova - pilot i Forcave Ajrore Amerikane (Video)