Gazeta10

“Kurti po i ikë dialogut” – Rama: S’ka gatishmëri të bëjë marrëveshje

Në emisioni “Politiko” sot është diskutuar për situatën e ndodhur të 24 shtatorit si dhe për ngjarjet sot në Kuvendin e Kosovës.

Analisti Fidan Rama ka thënë se Kurti po i ik dialogut dhe se nuk ka gatishmëri të bëjë marrëveshje dhe ka thënë se është koha për nja ndryshim në qeveri dhe pres nga Kurti ta bëjë këtë.

“Zoti Kurti sot më këtë situatën në Kuvend vetëm po e shpërfaq më shuëm ikjen e tij nga këtij problemi dhe arsyen pse po i ik këtij dialogu ka të bëjë pikërisht me pagadishmërin e tij për marrvëveshjen me Serbin dhe tash ka një aryse më tepër të kërkoj dhe ti thotë Bashkësis Ndërkombëtare qe dialogu nuk është zgjidhje me terroris”, ka thënë ai.

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
Screenshot 2023-11-30 205524
Visar Duriqi: Grupi që kreu grabitjen në Suharekë është një grup i organizuar kriminal
saraa
Pas ndarjes nga Ledri, Sara “lazdrohet” duke u shfaqur në Instagram komplet e zhveshur
f12ab16a-8644-4120-a6d5-8e029a3a40e1
Skandal në Big Brother:Buci ia prek të pasmet Santianës
Sadiku
Sadiku: I vrari kishte qëndruar në shtëpi bashkë me fëmijët në Arbëri para neutralizimit