Gazeta10

“Kurti po i ndreqet Vuçiqit” – Vllasi: Do të këtë pasoja të papërmirësueshme nga SHBA-të

Në emisionin informativ “Info10” me gazetaren Gresa Bardhecaj, analisti Azem Vllasi duke komentuar iniciativen e AAK-së për mosbesimin ndaj qeverisë Kurti, ka thënë se duhet të mendohet se çka duhet bërë pas mocionit nëse ai kalon.

“Me këtë demagogji, me këto vendime populliste që shpeshherë janë në dëm të Kosovës, se di si e kemi disponimin në opinion për zgjedhje të reja”, tha Vllasi.

Ai tutje tha që qeveria Kurti i ka ngatërruar hesapet edhe me ata të cilët kanë rol vendimtar në çlirimin e Kosovës dhe shtetndërtimin tonë.

“Pa lirimin e policëve nuk ka vazhdim të dialogut”. Vuçiqi do të shantazhojë me  lirimin e serbëve të cilët janë zënë duke kryer vepra penale”, tha Vllasi.

Ai tutje tha se pasojat për Kurtin janë të pa përmirësueshme. “Uroj që për Kosovën të jenë të përmirësueshme sepse amerikanët dhe evropianët e dijnë që ne i respektojmë”, tha Vllasi.

Vllasi tha tutje se Kurti nuk duhet t’i ndreqet Vuçiqit dhe ta pranojë atë strategji dhe taktikë të tij, sepse strategjia e Vuçiqit është që të krijojë tensione duke i keqpërdorur serbët e pjesës veriore, për ta izoluar atë pjesë të Kosovës. /Gazeta10/

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat