Gazeta10

“Kurti s’i tha razume Vuçiqit”- Matoshi i reagon ashpër Gashit pasi u shpreh serbisht

Analisti politik, Halil Matoshi i ka reaguar ashpër komentatorit, Blerim Gashi në edicionin special të emisionit “Politiko” i cili po mbahet në një studio të improvizuar në Ohër, atje edhe ku po vazhdojnë bisedimet mes palës kosovare dhe serb për aneksin e zbatimit të planit evropian.

Në një moment të caktuar komentatori i Politikos, Gashi gjatë një replike të tij ndaj Molliqajt ka përdorur gjuhën serbe, duke thënë se kot nuk kanë mbetur që 9 orë në bisedime Kurti e Vuçiqi, po pikërisht se Kurti s’i ka thënë ‘’razume’’ presidentit serb janë duke vazhduar bisedimet.

Për këtë ka reaguar, Matoshi i cili i është drejtuar moderatorit, Kushtrim Sadiku, me një kërkesë për të përkthyer dhe duke i thënë Gashit që të flas shqip sepse rinia nuk e kupton këtë gjuhë, shkruan Gazeta10.

“Zotëri Gashi 24-vjeçarët e sotëm nuk e kuptojnë gjuhën serbe, prandaj është mirë me fol shqip. Z.Gashi nuk i ka mbet asnjë punë tjetër veç me u rrok me opozitën e cila është pakicë absolute dhe e brishtë.”, i është drejtuar Matoshi Gashit./Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit