Gazeta10

Kurti: Serbia mund të heqë dorë nga dokumentet e udhëtimit për kosovarët

Pas takimit të sontëm në Bruksel janë deklaruar për Kanal10, Gabriel Escobar, Miroslav Lajçak dhe Albin Kurti. 

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se Kosova është për reciprocitet me Serbinë, transmeton Gazeta10. 

I pyetur se nëse nesër do të arrihet një marrëveshje për dokumentet e udhëtimit mes Kosovës e Serbisë, Kurti ka thënë se përderisa ekziston reciprociteti për targa, e duam edhe për dokumentet e udhëtimit. 

Unë jam për dialog, për marrëveshje, por kjo nuk varet vetëm prej meje. Ne duam parimin e reciprocitetit me Serbinë, e kemi sa i përket targave, e dëshirojmë edhe sa i përket dokumenteve të udhëtimit”, ka thënë Kurti./Gazeta10 

NË FOKUS

Screen Shot 2023-09-24 at 11.03
Ekskluzive: 30 sulmues të armatosur ndodhen në afërsi të Manastrit të Banjskës, janë të rrethuar nga Policia
384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Screenshot 2023-09-24 132428
“Mos të na i përdorë uniformat tona në veri” - Familja e policit të vrarë thirrje Kurtit
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
383072193_259112830440585_2639986133695545815_n
“Të tmerruar e të vjedhur” – Pelegrinët rrëfejnë sjelljen e terroristëve serbë në Manastir
Nexhi Ahmeti
Sulmoi rëndë mediat, Ahmeti i kundërpërgjigjet Nexhmedin Spahiut: Çmenduri, ke humbur arsyen
382420088_173221512426021_4282565184366915677_n-1-1
Pamje+18:Del pamja e njërit prej sulmuesve të vrarë në veri
IMG_2838
Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri