Gazeta10

Lajçak deklarohet pas darkës në Bruksel, refuzon të përgjigjet se a është kërkuar të shtyhet vendimi për targat 

Përfaqësuesi Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është deklaruar për gazetarin Xhemajl Rexha pas darkës në Bruksel.

I kam takuar Kurtin dhe Vuçiq ndaras, për të diskutuar programin dhe për t’i përgatitur për takimin e nesërm. Presim një marrëveshje nesër, jo finale natyrisht, do të ishte shumë naive të shpresonim atë”, ka thënë ai. 

Lajçak më tej tha se do të diskutohet se si të arrihet një marrëveshjet e së ardhmes dhe se si të arrihet një normalizim në mes të raporteve Kosovë – Serbi.  

Teksa i pyetur se a do t’i kërkohet Kurtit të shtyhet vendimi për targat, Lajçka i është drejtuar Rexhës duke buzëqeshur “se po bënë shumë pyetje”. 

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti serb, Vuçiq, nesër, 18 gusht, do të takohen me përfaqësues të BE-së dhe ShBA-së në kuadër të dialogut./Gazeta10 

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë