Gazeta10

Diskutime me tension në Kuvendin e Malit të Zi, Dritan Abazoviq me fjalë të forta ndaj Gjukanoviq

Me tona të ashpëra dhe shumë e tensionuar po vazhdon mbledhja e Kuvendit  të Malit të Zi ku është në rend dite vetëm një pikë: mocioni i mosbesimit ndaj kryeministrit Dritan Abazoviq.

Vetë kryeministri në një fjalim para pak minutash ka thënë fjalë të forta se “sonte ose do të shkoj Dritan Abazoviq ose Milo Gjukanoviq’.

Ketu mund ta ndiqeni live seancën e Kuvendit të Malit të Zi.

NË FOKUS

IMG_9162
Ky është 61-vjeçari që u gjet i vdekur në një motel në Ferizaj (Foto)
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
IMG_9159
Gjendet në Hamburg nga policia gjermane vajza e mërgimtarit kosovar
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
Screenshot 2024-02-15 231958
Të shtënat tek ‘Bregu i Diellit’- Zbulohen se kush janë dy personat që u plagosën dhe të dyshuarit e arrestuar për këtë plagosje
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?