Gazeta10

Fillon mësimi në gjimnazin Hivzi Sylejmani në Fushë Kosovë

Në emisionin Mëngjesi me Arben Ahmetin, me një lidhje direkte është raportuar se shkolla Hivzi Sylejmani në Fushë Kosovë, ka filluar zyrtarishtë procesin mësimor, raporton Gazeta10.

“Për mua është lajmi më i mirë ndër këto vite që të kthehemi tani në shkollë…sot kemi dy mrekulli, mrekullia e parë është se të gjithë nxënësit janë në shkollë, dhe mrekullia e dytë është se i gjithë kolektivi është në vendin e punës”, tha drejtori I shkollës Amir Pllana.

Tutje, ai theksoi se së bashku ata kanë dalur në grevë dhe së bashku ata edhe kanë filluar prap mësimin dhe punës, pasi greva sipas drejtorit e humbi arsyen e vet.

“Ne kemi hyrë bashkë në grevë dhe bashkë kemi dal, e kemi parë se më nuk ka greva si e tillë e ka humbur arsyen e vet dhe ne kemi dalur nga greva sepse nxënësit i kemi parë si të humbur dhe kemi dëshiruar t’i kthejmë në shkolla.”, tha ndër të tjera drejtori./Gazeta10.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?