Gazeta10

Leci: Shkupi një nuancë më e mirë se Ballkani

Ballkani sonte do të zhvillojë ndeshjen historike në kuadër të Play-offit të Ligës së Konferencës, ku kampionët e Kosovës do të ndeshen me Shkupin, kampionin e edicionit të kaluar të Maqedonisë së Veriut.

Analisti i përhershëm i emisionit Kampionët në Kanal10, Liridon Leci për gazetën10 është shprehur se kjo do të jetë shumë e vështirë për kampionin e Kosovës.

“Ndeshje shumë e vështirë. Mendoj që me një nuancë Shkupi është më e mirë së Ballkanit por që në këtë rast jam tifoz me kampionin e Kosovës dhe do dëshiroja që ata të kalonin tutje. Shkupi ka eksperiencë më të madhe si klub se sa Ballkani në Evropë. Të Ballkani ka disa lojtarë që kanë eksperiencë në Europë. Shpreoj që këtë eksperiencë që kanë futbollistët ta shfrytëzojnë sa më mirë në këto dy ndeshje”, është shprehur Leci.

Ndeshja ndërmjet Ballkanit dhe Shkupit luhet në stadiumin “Todor Proeski” me fillim nga ora 21:00./Gazeta10/

NË FOKUS

vrasja-ne-malisheve-2-e1695197794625-673x480-1
Vrasja në Malishevë, trupi i pajetë ende në rrugë (FOTO)
Tenistja
Dëshmia tronditëse e tenistes franceze: Trajneri më përdhunonte tre herë në ditë
Screenshot 2023-09-20 113457
Vrasja në Malishevë - Viktima dhe dorasi ishin kolegë pune, la pas dy djem (Foto)
378300025_199794649674793_8964987076832914870_n
Pamje shokuese, familjari poston fotot e nipit të mitur që u rrah nga mësueset e një kopshti (Foto)
IMG_4246
E dhimbshme: Dy 18 vjeçarë shqiptarë vdesin në një aksident në Zvicër
Screenshot 2023-09-20 091948
Ekskluzive: Ky është personi që u vra në Malishevë (FOTO)
377107663_1262657837695256_5506678351404178209_n
Video virale e hajdutit kur “shtypet” nga traktori pasi tentoi ta vidhte
Familja-Shala-Elshani
Shkelja e dy këmbësorëve në Pejë : Familja Shala shtrijnë dorën e pajtimit ndaj Elshanit (VIDEO)