Gazeta10

Lekaj për vizitën e kreut të AAK-së në SHBA: Haradinaj është më i matur se Kurti

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj ka thënë se lideri i kësaj partie do të udhëtojë me 29 janar në SHBA bazuar në një ftesës zyrtare që e ka marrë, raporton Gazeta10.

Lekaj në “Prime Time”, ka thënë se Haradinaj atje do të bisedoj edhe për Asociacionin dhe Dialogun.

“Haradinaj do të udhëtojë me 28 të këtij muaji do të qëndroj disa ditë atje, do të jetë edhe për lutje të mëngjesit, por që ka edhe takime me nivele të ndryshme të SHBA-së. Do të shkojë me ftesë zyrtare, do të ketë takime  të niveleve të ndryshme, ende nuk kemi saktë agjendën e Haradinajt që në ditët në vijim do të publikohet. Do të bisedohet gjithçka (v.j  Asociacioni, dialogu), por ne i dimë qëndrimet e tij edhe sa i përket dialogut, integritetit e asociacionit.”, ka thënë Lekaj.

Lekaj ka thënë se ajo që e karakterizon Haradinajn është se merrr veprime të matura, “jo si kryeministri të pamatura”./Gazeta10

NË FOKUS

ssssssssssss
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike nga Kosova
Capture-83
Nënë e bijë në Fushë-Kosovë dyshohet se u plagosën për çështje pronësore
kurti-albin-1-1500x1000
6 kushtet e Albin Kurtit për pranimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe
csfsdcfs
Prishtina Mall, investimi më i madh privat nga paslufta në Kosovë
ddddddddddddddddddddddaaaaaaaa
Lushtaku i PDK-së: Unë e mbështes qëndrimin e Kurtit, Kosovës nuk i duhet Asociacioni
w_57794423-920x560-1
Kryeministri kroat i reagon presidentit Milanoviq: Kosova është shtet i pavarur, s’e ka aneksuar askush
327879897_515184650744611_8125306403054678261_n
Ahmeti: Albin Kurti nuk e pranon “Zajednicën”, pikë
324383982_1231481120778257_7716010291127426959_n
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike dhe ekonomike nga Kosova