Gazeta10

Lëshohet alarmi në veri të Kosovës (VIDEO)

Serbët e Kosovës e kanë bllokuar hyrjen në komunën e Zveçanit, raporton Gazeta10.

Pas bllokimit të komunës ka intervenuar Policia e Kosovës për ta liruar objektin e pas kësaj serbët “alarmohen” dhe e lëshojnë alarmin apo “uzbunën”.

Bllokimi i komunës në Zveçan ka ndodhur si pasojë e serbëve të cilët nuk e kanë lejuar hyrjen e kryetarit të ri./Gazeta10

NË FOKUS

albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
kurti-3
Kurti zgjohet me reagim për veriun - U dërgon mesazhe ndërkombëtarëve dhe serbëve në veri
kerstiq veriu
Gazetari serb nga veriu: Rezistenca e serbëve vdiq sot, mjaftuan disa policë e shok-bomba
346132544_251573380886211_2478339792372512310_n
Pamje dramatike nga rrahja në aeroport (VIDEO)
IMG_6871-1024x700-1
Gruaja kosovare që u vra nga burri në Zvicër, la pas vetes 4 fëmijë
kerstiq veriu
Lëndohet gazetari serb, Branislav Kërstiq, goditet me mjete të forta në Zveçan
p06-191004-314
“Katër fëmijë i kam lënë pa bukë”: Këshilltari i shkarkuar i Konjufcës ankohet për kredin 76 mijë euro
maxresdefault (1)
"Më mirë lexo çfarë thotë pjesa tjetër e botës" - Vazhdon përplasja e ashpër e Von Cramonit me Bashën