Gazeta10

“Ligj i budallëm” – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet

Në emisionin “Politiko”, me gazetarin Kushtrim Sadiku u shtru debat i ashpër mbi fatin e armatimit të konfiskuar nga sulmi i së dielës në veri.

Analisti Nexhmedin Spahiu ka thënë se nëse është e vërtetë që do të shkatërrohet ky armatim i madh do të ishte “budallaki”.

“Ajo që më shqetësoi është ajo çka tha mbrëmë Hisen Berisha i cili tha që sipas ligjit ky armatim sipas ligjit do të shkatërrohet. Nëse ligji thotë kështu atëhera qenka ligj i budallëm”, tha Spahiu.

Ai ka thënë se armatim të madh mund të këtë edhe në komunat tjera pasiqë nuk ka logjikë që të bëhet ajo çerdhe në Zveçan dhe të mos bëhet në komunat tjera.

Eksperti i sigurisë, Nuredin Ibishi tha që armatimi i konfiskuar nuk i përket standarteve të NATO-s dhe nuk mund të inkorporohet në asnjë prej sektorëve të sigurisë dhe kështu shumica e tij do të shkatërrohet. /Gazeta10/

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
saraa
Pas ndarjes nga Ledri, Sara “lazdrohet” duke u shfaqur në Instagram komplet e zhveshur
f12ab16a-8644-4120-a6d5-8e029a3a40e1
Skandal në Big Brother:Buci ia prek të pasmet Santianës
alba-vukaj-69555
Del fotoja, kështu dukej Alba e BBVK2 para ndërhyrjeve estetike (FOTO)
vesa
Pas largimit nga 'BBVK', nuk do të besoni ku ka përfunduar Vesa