Gazeta10

Limaj për Qeverinë Kurti: Kurrë në duar më të dyshimta s’ka qenë fati i fëmijëve tonë!

Kreu i Nismës socialdemokrate, Fatmir Limaj, në emisionin “Politiko” me Kushtrim Sadikun ka komentuar situatat e fundit të Qeveris Kurti, raporton Gazeta10.

Në një debat me komentatorin Blerim Gashi, Limaj është shprehur shumë i ashpër dhe kritikues me Qeverin Kurti pasi që ia thotë se fati i fëmijëve dhe qytetareve të Kosovës është në duart të dyshmita që nga momenti që është në Qeverisjen e Albin Kurtit.

“Jam duke dashur ti themë qytetarëve të Kosovës kurrë ky vend edhe ne bashkë me fëmijët e juaj dhe fati i juaj, fati i fëmijëve të juaj dhe i këtij vendi kurr nuk ka qenë në duart të pa sigurta dhe të dyshimta që është sot, mendoni e mos bëni hajge me fatijn e fëmijëv të juaj”, ka thënë Limaj./Gazeta10/

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë