Gazeta10

Llapi – Prishtina, formacionet zyrtare

Llapi dhe Prishtina do të përballen në stadiumin ‘Zahir Pajaziti’ në kuadër të xhiros së 22-të në Albi Mall Superligë.

Derbi rajonal i gjen dy skuadrat në formë të ndryshme, me vendasit që janë në një moment shumë të mirë dhe mysafirët që kanë krizë të rezultateve.

Llapi ka marrë tre fitore radhazi në pranverë dhe synojnë të vazhdojnë me këtë ritëm, në anën tjetër Prishtina ka pësuar tre humbje të njëpasnjëshme.

Kryeqytetasit kanë udhëtuar drejt Podujevës për ta ndërprerë serinë negative, por përballë kanë një skuadër në formë të lartë dhe për askënd nuk është e lehtë marrja e pikëve në ‘Zahir Pajaziti’.

Formacionet zyrtare:

Llapi: Avdyli, Milic, Krasniqi, Neto, Bytyqi, Shabani, Rivera, Limani, Alidema, Firmino, Selimi.

Prishtina: Kolaj, Bytyqi, Belica, Ramadani, Mici, Pefqeli, Gashi, Prapashtica, Kryeziu, Krasniqi, Blesa.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit